Moet het nummer van de partij op de buitenverpakking van een navulverpakking van een e-sigaret staan of is een verwijzing naar het flesje afdoende?

Het is verplicht het nummer van de partij zowel op een verpakkingseenheid als op een eventuele buitenverpakking van elektronische dampwaar te plaatsen.

Dit staat in artikel 3.10 van de Tabaks- en rookwarenregeling.

De reden hiervoor is onder andere dat de producten te traceren zijn als bepaalde partijen onveilig voor gebruik blijken te zijn. Bijvoorbeeld vanwege een productiefout.

De verpakkingseenheden moeten in ieder geval zijn voorzien van het nummer van de partij. Als de ondernemer geen batchnummer op de eventuele buitenverpakking vermeldt, dan neemt hij daarmee ook een financieel risico, omdat bij vervolgacties de desbetreffende partij alleen te lokaliseren is door de buitenverpakking te openen. Feitelijk heeft de ondernemer er dus ook een groot belang bij om het nummer van de partij op de buitenverpakking te vermelden.

Meer informatie

E-sigaret en navulvloeistoffen