Melden onveilige producten (non-food)

Heeft u een product in de handel gebracht of op de markt aangeboden dat gevaarlijk blijkt te zijn? Dan moet u dit melden via Safety Business Gateway. Daarna controleert de toezichthouder of u voldoende maatregelen neemt om verdere schade of letsel te voorkomen. De NVWA is een van de toezichthouders voor non-food producten.

Melden als ondernemer

U bent verplicht om een gevaarlijk product te melden. U doet de melding via de Europese website Safety Business Gateway.

Lees wanneer u moet melden en welke informatie u moet doorgeven.

Terugroepactie: eisen inhoud en communicatie

Is een gevaarlijk product terechtgekomen bij consumenten? Dan moet u corrigerende maatregelen nemen. Mogelijk moet u het product terugroepen.

Lees aan welke eisen een terugroepactie moet voldoen.

In de GPSR staat wat welke maatregelen u moet nemen

In de Verordening Algemene Productveiligheid (General Product Safety Regulation, GPSR) staat aan welke verplichtingen u moet voldoen als u non-food consumentenproducten in de handel brengt of op de markt aanbiedt. En dus ook welke maatregelen u moet nemen als een van uw producten onveilig is.

Bekijk uitgebreide informatie over de GPSR.

Melden als consument

Wilt u een melding doen over een product dat gevaarlijk is en ongevallen of letsel kan veroorzaken? Op de website productenmeldwijzer.nl kunt u zien bij welke toezichthouder u moet zijn. Dit kan per product verschillen.

Let op! Wij spelen geen rol bij geschillen over de kwaliteit van een product of als het product niet geleverd is. Probeer er zelf met de ondernemer uit te komen of schakel een consumentenorganisatie in.