Heeft u de brief Voornemen tot boeteoplegging ontvangen? Dan zijn wij van plan om u een boete te geven. U kunt hierop reageren door uw zienswijze te geven. Doe dit binnen de tijd die in de brief staat. Na deze periode besluiten we of we u ook echt een boete geven.

Wat staat in de brief Voornemen tot boeteoplegging?

In deze brief leest u welke overtreding(en) er zijn geconstateerd. En welke wetten of regels u heeft overtreden. Ook staat in deze brief welke boete wij van plan zijn u te geven. U heeft nu dus nog geen boete gekregen.

Samengevat vindt u in het Voornemen tot boeteoplegging:

  • overzicht van uw contactmomenten met de NVWA
  • overzicht van overtreding(en) en voorgenomen boete(s)
  • informatie over het interventiebeleid van de NVWA
  • informatie over hoe u kunt reageren: de zienswijze

Rapport van bevindingen

Bij deze brief zit ook een Rapport van bevindingen. Hierin leest u het verslag van de inspecteur. Wat heeft de inspecteur gezien, gehoord of geroken? Wat is hierover door u of anderen gezegd? In het Rapport van bevindingen kunnen ook foto’s of ander beeldmateriaal staan.

Heeft u wel een Voornemen tot boeteoplegging ontvangen, maar ontbreekt het Rapport van bevindingen? Neem dan contact met ons op.

Let op: alle documenten van de overheid kunnen door iedereen worden opgevraagd. Dat staat in de Wet open overheid (Woo). Dat geldt ook voor een Rapport van bevindingen. Lees meer over deze Woo-procedure.

U kunt reageren binnen 2 weken

U kunt een reactie geven op het Voornemen tot boeteoplegging. Dat heet een zienswijze. Daarvoor heeft u 2 weken de tijd. Deze 2 weken beginnen te lopen vanaf de datum die boven de brief staat. Heeft u meer tijd nodig voor uw reactie? Vraag dan om uitstel. Dit moet u dan wel doen binnen deze 2 weken. Lees meer over het indienen van uw zienswijze.

Wij nemen een beslissing

Na deze 2 weken beslissen we of u een boete krijgt of niet. Heeft u een zienswijze gegeven? Dan gebruiken we deze informatie bij de beoordeling van uw zaak. Hierna krijgt u een brief waarin onze beslissing staat. Dit kan een Besluit tot oplegging boete zijn of een Besluit tot afzien boeteoplegging.

Vragen? Neem contact op

Heeft u vragen over het Voornemen tot boeteoplegging? Neem dan gerust contact op met de behandelaar van uw zaak. De contactgegevens van de behandelaar vindt u boven aan de rechterzijde van de brief.